mb  drewm bm  gpolm sm

office365

 

Logo naboru 2021

 

librus

projekt2020

recenzja2Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”

       Książka, do której często powracam to Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego. Utwór ma charakter dokumentu, zresztą jest oparty na pamiętniku jednego z bohaterów – Zośki. Akcja dzieje się w okupowanej przez hitlerowców Polsce, a sama powieść została wydana jeszcze w czasie wojny.

       Ogromny atutem książki jest poza warstwą historyczną, ukazanie bohaterskich postaw młodych żołnierzy Szarych Szeregów, dla których przyjaźń, wierność oraz ojczyzna nie były pustymi słowami. Towarzyszyło im ciągłe niebezpieczeństwo, ale próbowali zachować godność w tym okrutnym świecie. Utwór niesie więc głęboki uniwersalny przekaz, podkreślający wagę tych wartości, które, szczerze mówiąc, w dzisiejszych czasach są często lekceważone.

       Dziś coraz trudniej spotkać takich bohaterów jak Alek, Rudy czy Zośka, jednak to dzięki takim ludziom możemy żyć w wolnym kraju. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, ponieważ dzięki niej możemy nauczyć się, jak być prawdziwym patriotą i jakiej ofiary czasami to wymaga. Warto wiedzieć, ,, jak pięknie żyć i jak pięknie umierać…”

Oskar Muraszko, 1 Ct

Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14

71-244 Szczecin

szkola@zss.szczecin.pl

Kontakt telefoniczny:

tel. centrala 91 439 06 01

 tel. sekretariat ds. młodzieży

91 439 06 01 wew. 22

fax. 91 439 06 01 wew. 39

Inspektor Ochrony Danych (IOD):

iod@spnt.pl

Telefon: +48918522093

urzadmb

 


Bannergstarcad