mb  drewm bm  gpolm sm

office365

 

Logo naboru 2021

 

librus

projekt2020

Nauczyciele Samochodówki polecają w październiku
Propozycja Pana Marka Włoszaka (nauczyciel w-f)

metallica   DSC 0640

W książce "Metallica. Bez przebaczenia" McIver śledzi historię zespołu od momentu jego założenia do roku 2009. Zanim jednak powstała Metallica, było kilku chłopaków, których fascynowała ciężka muzyka. Nim się spotkali, ćwiczyli swoje umiejętności i grali w różnych kapelach. Lars, James, Kirk, Cliff, Dave, Jason, Ron – nastoletni domorośli muzycy już za kilka lat mieli stać się jednym z najgłośniejszych zespołów na świecie. Ich pojawienie się na muzycznej scenie dla niektórych było objawieniem. Metallica szybko odniosła sukces, lecz nie można powiedzieć, by muzyków ominęły nieszczęścia i skandale. O tym właśnie napisał McIver w swojej książce: o wyboistej drodze na szczyt. Ogromną zaletą tej książki jest morze cytatów - niemal na każdej stronie znajdziemy wypowiedzi członków zespołu, ich producentów i innych muzyków. Myślę, że może to irytować tych, którzy liczą na historię zespołu w postaci bardziej fabularyzowanej, ale w kwestii treści książka bezdyskusyjnie na tym zyskuje. Również profesjonalny był rozdział poświęcony wypadkowi, śmiertelnemu dla Cliffa Burtona, którego okoliczności do dziś nie zostały wyjaśnione. Autor dociera do źródeł i przedstawia wszystkie pewne informacje, jakie mógł uzyskać - nie znajdziemy tu cienia jego ewentualnych spekulacji.

Uważam że mamy do czynienia z naprawdę dobrą, rzetelną biografią. Ta pozycja jest warta przeczytania i na pewno nie zawiedzie żądnego wiedzy czytelnika.

Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14

71-244 Szczecin

szkola@zss.szczecin.pl

Kontakt telefoniczny:

tel. centrala 91 439 06 01

 tel. sekretariat ds. młodzieży

91 439 06 01 wew. 22

fax. 91 439 06 01 wew. 39

Inspektor Ochrony Danych (IOD):

iod@spnt.pl

Telefon: +48918522093

urzadmb

 


Bannergstarcad