mb  drewm bm   gglm sm

szkola1

office365

 

Logo naboru 2021

 

librus

projekt2020


SZKOLNE WYCIECZKI



SOLARIS i VOLKSWAGEN

wyc1


      W ramach kształcenia zawodowego dla uczniów są organizowane wycieczki do fabryk produkujących samochody, muzeów techniki i innych godnych uwagi przedsiębiorstw. W roku bieżącym odbyło się kilka wycieczek do fabryki samochodów marki Volkswagen, autobusów Solaris i muzeum techniki w Berlinie.  


wyc2 wyc3

wyc4 wyc5

 
      Celem wycieczek jest poznanie w praktyce technik wytwarzania pojazdów, a także weryfikacja i utrwalenie już nabytej wiedzy teoretycznej. Uczniowie są zapoznawani z organizacją pracy na linach produkcyjnych oraz mają możliwość poznać szczegóły procesu produkcji samochodów osobowych i autobusów.  

      Jednym z głównych założeń takich wyjazdów jest realizacja korelacji treści z różnych dziedzin nauki (geografii, przedsiębiorczości). W trakcie tych zajęć uczniowie wykonują pod kierunkiem przewodnika i nauczycieli różnego rodzaju zadania: określanie położenia obiektu na mapie względem innego obiektu, obliczanie odległości, obliczanie prędkości z jaką poruszał się autobus, wymienianie etapów produkcji samochodu osobowego i autobusu itp. Takie zajęcia pozwoliły młodzieży, spełnić swoje marzenia - uczestniczyć w produkcji samochodów i autobusów na różnych etapach ich powstawania. Dzięki takim wycieczkom, uczniowie widzą praktyczne zastosowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki. W ramach rozwijania zainteresowań uczniów oraz podwyższania ich umiejętność planowane są kolejne tego typu wycieczki.

Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14

71-244 Szczecin

szkola@zss.szczecin.pl

Kontakt telefoniczny:

tel. centrala 91 439 06 01

 tel. sekretariat ds. młodzieży

91 439 06 01 wew. 22

fax. 91 439 06 01 wew. 39

Inspektor Ochrony Danych (IOD):

Pani  Agnieszka Marciniak

Zastępca IOD:

Pan Rafał Malujda

iod@spnt.pl

Telefon: +48918522093

urzadmb

 


Bannergstarcad