mb  drewm bm   gglm sm

szkola1

office365

 

Logo naboru 2021

 

librus

projekt2020

Aktualności biblioteczne

Wyróżniony

seria r mroz

Seria książek Remigiusza Mroza z udziałem komisarza Wiktora Forsta - to wyjątkowy polski kryminał. Zachwyca świetnie skonstruowanymi fabułami oraz ciekawymi psychologicznie postaciami. Mrożąca krew w żyłach akcja połączona z misternie uknutymi intrygami kryminalnymi sprawia, że książka ta trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autor wspaniale operuje napięciem i zaskakującymi zwrotami akcji. Tworzy historie, które wciągają czytelnika i nie pozwalają się oderwać od książki. Jednak to nie sama fabuła czyni tą serię wyjątkową a urocze miejsca w Zakopanem i okolicach. Każda postać jest wyjątkowo dobrze wykreowana z własnymi motywacjami, lękami i tajemnicami. Podsumowując seria książek o komisarzu Wiktorze Forsie to prawdziwy klejnot w koronie polskiego kryminału.

Szczerze polecam książkę – Jakub Kieruzel, 2 aT.

recenzja9

Wyróżniony


recencja8

 

Czytając tą książkę dowiadujemy się jak wygląda praca pilota samolotu pasażerskiego oraz wielu innych aspektów związanych ze współczesnymi liniami lotniczymi, np. można się dowiedzieć, jak odbywa się odprawa, boarding, o pracy na lotnisku, o starcie samolotu, jak jest zbudowany i co sprawia, że samolot lata, o samym locie i lądowaniu. Wszystkie te informacje są przedstawione w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Polecam tą książkę wszystkim fanatykom lotnictwa oraz osobą, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o tym co się dzieje na lotnisku czy w samolocie w tych miejscach, do których nie mamy dostępu jako zwykli pasażerowie.

Serdecznie polecam - Marcin Makowski z klasy 3dT

Wyróżniony

recenzja7

„S.T.A.L.K.E.R.” Michała Gołkowskiego to wciągający i niezwykle emocjonujący cykl, mieszanka science fiction i horroru.  Przenosi czytelnika w mroczny i niebezpieczny świat uniwersum S.T.A.L.K.E.R. Zabiera nas do Zony - radioaktywnego obszaru na terytorium Ukrainy, który został dotknięty katastrofą nuklearną.  Czytelnik poznaje Zonę z perspektywy różnych bohaterów, którzy ryzykują swoje życie, wyruszając w poszukiwaniu artefaktów - cennych przedmiotów, które posiadają niezwykłe właściwości i niesamowicie wpływają na ludzi. Autor perfekcyjnie odtwarza atmosferę Zony, ukazując jej piękno i równocześnie niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku. Odczuwa się napięcie, niepewność i strach przed tym, co może czaić się za kolejnym zakrętem czy w ciemnościach. Rozbudowana fabuła tworzy bogaty i intrygujący świat S.T.A.L.K.E.R.-a. Istnieje wiele odniesień do gier komputerowych, ale także autor wprowadza swoje własne pomysły, które wzbogacają uniwersum. Wątki fabularne trzymają czytelnika w napięciu i sprawiają, że trudno się oderwać od lektury. Kreacja postaci również zasługuje na pochwałę. Przedstawione są różne osobowości, z którymi łatwo się utożsamić. Bohaterowie są realistyczni, mają swoje historie i wady, co sprawia, że stają się autentycznymi postaciami, z którymi czujemy emocjonalną więź. W trakcie 5-tomowej serii można zaobserwować ich rozwój i zmiany.   

                                                                                     
Serdecznie polecam -  Mateusz Maciejewski z  klasy 2aT.

Wyróżniony

zaduszki literackie

Wyróżniony

recenzja 5

Książka pt. „Malibu płonie” wpadła w moje ręce całkiem przypadkowo, ponieważ dostałam ją w prezencie. Już sam wygląd tomu od razu zachęcił mnie do przeczytania jej jako pierwszej przed innymi książkowymi upominkami. Autorką tego wspaniałego dzieła jest Taylor Jenkins Reid, której najbardziej popularną książkę „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” pokochały miliony czytelników, łącznie ze mną. Pisarka w swoim utworze odsłania tajemnice rodziny słynnego piosenkarza Micka Rivy. Akcja książki wielokrotnie cofa się w czasie, aby każde z rodzeństwa Riva mogło skonfrontować się z własną przeszłością i ocenić podjęte kiedyś wybory życiowe. Wszechobecne słońce i ukochany przez Kalifornijczyków surfing stanowią świetne tło dla fabuły opowieści. Powieść z miejsca podbiła moje serce i umysł. Świetnie łączy  emocjonalność z realizmem w ukazywaniu problemów, z jakimi boryka się większosć rodzin na świecie. Doskonale opisane przeżycia wewnętrze bohaterów i wspaniałe retrospekcje to kwintesencja historii rodu Riva. Chętnie wracam do tej pozycji, mimo że nie jest zbyt łatwa w odbiorze. Z czystym sumieniem mogę polecić ją każdej osobie szukającej mądrej, ponadczasowej, a jednocześnie życiowej historii.

          Julia  Szymańska, absolwentka Branżowej Szkoły I stopnia

Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14

71-244 Szczecin

szkola@zss.szczecin.pl

Kontakt telefoniczny:

tel. centrala 91 439 06 01

 tel. sekretariat ds. młodzieży

91 439 06 01 wew. 22

fax. 91 439 06 01 wew. 39

Inspektor Ochrony Danych (IOD):

Pani  Agnieszka Marciniak

Zastępca IOD:

Pan Rafał Malujda

iod@spnt.pl

Telefon: +48918522093

urzadmb

 


Bannergstarcad