mb  drewm bm   gglm sm

szkola1

office365

 

Logo naboru 2021

 

librus

projekt2020

Aktualności biblioteczne

biblioteka

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz zaczytanych książek, który odbywa się w dniach od 17 do 28 kwietnia 2023 roku (w godzinach otwarcia biblioteki).

W ofercie znajdują się książki zawodowe z motoryzacji i techniki, elektrotechniki, poradniki oraz literatura popularno - naukowa.

Zachęcam do przejrzenia starych książek, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - bibliotekarz :)

 

Jednocześnie informuję, że uczniowie klas czwartych po gimnazjum mogą w tych dniach również sprzedawać swoje książki zawodowe.

 
recenzja6
W mojej recenzji omówię książkę Carnegie  Dale  „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” .
  
Książkę uważam za bardzo wartościową. Utwór udowadnia nam słuszność rad: np. żeby mało krytykować a dużo chwalić. W połowie książki, miałem wrażenie, że omówienie tych zasad jest trochę nużące. Na szczęście było to chwilowe, później książka staje się coraz ciekawsza. Więc polecam książkę każdemu, kto chciałby wyeliminować  konflikty międzyludzkie  i chce zdobyć prawdziwych przyjaciół.  Polecam tę pozycję osobom, które chcą przeczytać naprawdę ciekawą pozycję.

Napisał JAN KUKIER 1at

 

recencja4


Remigiusz Mróz „Ekspozycja”
– jest to kryminał składający się z siedmiu części.

Opowiada on o pewnym policjancie Wiktorze Forscie, który prowadzi bardzo ciekawe i niecodzienne życie, ma specyficzny charakter , przez który większość uważa go za dziwaka. Książka ta opowiada o brutalnym morderstwie na Giewoncie. Komisarz dostał tę sprawę, ponieważ jest najlepszy w swoim fachu. Była to zbrodnia wręcz idealna, lecz zabójca zostawił po sobie jeden nietypowy ślad. Policjant rozpoczyna gonitwę za mordercą. W międzyczasie udzielił wywiadu, mimo wyraźnego zakazu przełożonego, został za to zwolniony z pracy. Nie powstrzymuje go to od kontynuowania śledztwa. Akcja robi się ciekawa,  gdy dołącza do niego pewna dziennikarka. Przypomina sobie o innych zabójstwach, w których sprawca zostawił podobne ślady.  Powieść okazuje się mroczną historią powiązaną z daleką przeszłością. Książka ta wzbudza wiele emocji u czytelnika. Gdy już zaczniemy czytać , mroczna historia towarzyszy nam przez kilka dni. 

Lektura cieszy się niesamowitym powodzeniem, potwierdza to duża ilość sprzedanych egzemplarzy. Dobrą informacją dla czytelników jest też to, że jak większość serii Mroza, „Ekspozycja”zostanie zekranizowana pod koniec tego roku.

Napisał: Jakub Kieruzel, kl.1aT

Recenzja 4 1

recenzja4

Recenzja książki Andrzeja Zielińskiego „Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1947-1960”  

Chciałbym polecić uczniom Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie do przeczytania dwie pozycje  Andrzeja Zielińskiego „Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1947-1960” oraz „Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1960-1965” Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. W książkach został przedstawiony dorobek polskich konstruktorów po drugiej wojnie światowej. Omówiono budowę pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów. W książkach tych znajdziecie następujące informacje o pojazdach: dane techniczne, rysunki, zdjęcia,  historie ich powstania, zarówno pojazdów produkowanych seryjnie, jak również  projektów prototypowych. Serdecznie polecam. Pierwsza pozycja jest do wypożyczenia w bibliotece szkolnej. Po zapoznaniu się z książką zapraszam na pogawędkę.

Recenzję napisał Jerzy Kępiński, nauczyciel

przerwy mon 1

Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14

71-244 Szczecin

szkola@zss.szczecin.pl

Kontakt telefoniczny:

tel. centrala 91 439 06 01

 tel. sekretariat ds. młodzieży

91 439 06 01 wew. 22

fax. 91 439 06 01 wew. 39

Inspektor Ochrony Danych (IOD):

Pani  Agnieszka Marciniak

Zastępca IOD:

Pan Rafał Malujda

iod@spnt.pl

Telefon: +48918522093

urzadmb

 


Bannergstarcad